معرفی بهترین کیس کامپیوتر

معرفی بهترین کیس کامپیوتر

معرفی بهترین کیس کامپیوتر:کیس رایانه به عنوان شاسی کامپیوتر ، برج ،کیس کامپیوتر،واحد سیستم یا کابینت نیز شناخته می شود .محفظه ای است که شامل بیشتر اجزای سازنده رایانه شخصی است (معمولاً به استثنای نمایشگر ، صفحه کلید و ماوس).

یک مورد ATX. مادربرد (MicroATX) در قسمت بالا در موقعیت افقی قرار دارد و اتصالات جانبی به صفحه ای که در قسمت پشت کیف و درگاه های USB در بالا قرار دارد می روند. فن ها در عقب و جلو نیز قرار دارند. منبع تغذیه در قسمت عقب پایین قرار دارد.
این موارد معمولاً از فولاد (اغلب SECC – فولاد ، الکترو گالوانیزه ، نورد سرد ، سیم پیچ) ، آلومینیوم و پلاستیک ساخته می شوند. مواد دیگری مانند شیشه ، چوب ، آجرهای آکریلیک و حتی آجرهای لگو در موارد ساخته شده در خانه ظاهر شده اند.

معرفی بهترین کیس کامپیوتراندازه ها و اصطلاحات ویرایش

اطلاعات بیشتر: مقایسه عوامل فرم رایانه
درون یک Gaming-Case در حین گیم پلی. 360 درجه – عکاسی
(مشاهده به صورت پانورامای تعاملی 360 درجه)
موارد برج کامل.
موارد می تواند در اندازه های مختلفی وجود داشته باشد (معروف به عوامل شکل). اندازه و شکل کیس رایانه معمولاً توسط عامل شکل مادربرد تعیین می شود. زیرا بزرگترین م componentلفه اکثر رایانه ها است. موارد نیز با توجه به اندازه آنها ذکر می شود (مانند مورد ATX ، مورد Mini ITX و غیره). در نتیجه ، فاکتورهای فرم رایانه های شخصی معمولاً فقط ابعاد داخلی و طرح مورد را مشخص می کنند.

فاکتورهای فرم برای سرورهای نصب شده در رک و پره ممکن است. شامل ابعاد دقیق خارجی نیز باشند، زیرا این موارد باید خود در محفظه های خاصی قرار بگیرند.

به عنوان مثال ، قاب طراحی شده برای مادربرد ATX و منبع تغذیه ممکن است. چندین شکل خارجی مانند برج عمودی (طراحی شده برای نشستن روی زمین ، ارتفاع> عرض) ، دسک تاپ تخت (ارتفاع <عرض) یا جعبه پیتزا (ارتفاع) به خود بگیرد.  5 سانتی متر (2 اینچ) برای نشستن روی میز زیر مانیتور کامپیوتر طراحی شده است).

حجم برج های برج کامل به طور معمول از جعبه های دسک تاپ بیشتر است. فضای بیشتری برای محل های محرک ، شکاف های انبساط و محلول های خنک کننده آب سفارشی یا همه در یک (AIO) دارند. موارد دسک تاپ – و جعبه های مینی تاور با ارتفاع کمتر از 46 سانتی متر (18 اینچ) – در محیط های تجاری که فضا از آن بالا است، محبوب هستند.

در حال حاضر ، محبوب ترین فاکتور فرم برای رایانه های رومیزی ATX است. [اگرچه منبع لازم است] اگرچه فاکتورهای شکل microATX و فرم های کوچک نیز برای کاربردهای مختلف بسیار محبوب شده اند. در بخش سطح بالا ، مشخصات غیر رسمی و کم تعریف XL-ATX در حدود سال 2009 ظاهر شد.

اندازه مادربرد

این طول مادربرد را برای قرار دادن چهار کارت گرافیک با خنک کننده های دو شکاف گسترش می دهد. برخی از مادربردهای اصلی XL-ATX نیز عرض صفحه اصلی را افزایش می دهند. تا فضای بیشتری برای پردازنده، حافظه PWM و در برخی موارد سوکت پردازنده دوم فراهم شود. در حالی که سهم بازار این مادربردهای سطح بالای عجیب و غریب بسیار کم است . تقریباً همه موارد سطح بالا و بسیاری از موارد اصلی از XL-ATX (10 اسلات توسعه) پشتیبانی می کنند.

از سال 2018 ، هیچ تولید کننده اصلی مادربرد برای چندین سال هیئت مدیره XL-ATX تولید نکرده است. E-ATX از این جهت بزرگتر از ATX است . به راحتی تعریف می شود.

برخلاف XL-ATX، مادربردها و کیس های E-ATX هنوز در حال تولید هستند (از سال 2020) و از حافظه چهار کاناله در 8 اسلات رم ، حداکثر 4 اسلات توسعه PCI-e برای حداکثر 4 کارت گرافیک اسلات دوگانه و یک CPU واحد مانند[AMD Ryzen Threadripper 3990] شرکتهایی مانند In Win Development ،Shuttle Inc. و AOpen در ابتدا موارد کوچک را رواج می دادند که FlexATX متداولترین اندازه مادربرد برای آنها بود.

از سال 2010 Mini ITX به طور گسترده ای جایگزین FlexATX به عنوان متداول ترین استاندارد صفحه اصلی فاکتور شکل کوچک شده است.

آخرین مادربردهای کوچک ITX از Asus ، Gigabyte ، MSI ، ASRock ، Zotac و Foxconn همان ویژگی اصلی را برای مادربردهای تمام اندازه ارائه می دهند. مینی برد های سطح بالای مینی ITX از CPU های رومیزی استاندارد پشتیبانی می کنند.  از سوکت های DIMM حافظه استاندارد استفاده می کنند و بیشتر دارای یک اسلات PCI-E 16 × با اندازه کامل با پشتیبانی از سریعترین کارت گرافیک ها هستند.

اگرچه بعضی از آنها از PCI یا شکاف PCIe کمتری استفاده می کنند.  از 16 خط این به مشتریان اجازه می دهد تا در یک مورد کاملاً کوچک تر ، یک رایانه عالی تمام عیار بسازند. شرکت اپل همچنین رایانه Mac Mini را تولید کرده است که اندازه آن مشابه درایو CD-ROM استاندارد است .

معرفی بهترین کیس کامپیوتر

بسیاری از تولیدکنندگان موارد کوچک-ITX با اندازه مشابه را برای پردازنده های کم توان با گرافیک یکپارچه ارائه می دهند.
موارد برج اغلب به عنوان مینی برج ، میدی برج ، اواسط برج یا برج کامل دسته بندی می شوند. اصطلاحات ذهنی هستند و توسط سازندگان مختلف ناسازگار تعریف شده اند.

ارتفاع کیس کامپیوتر های برج کامل 56 سانتی متر (22 اینچ) یا بیشتر است و برای ایستادن روی زمین در نظر گرفته شده است. آنها می توانند از شش تا ده محفظه درایو قابل دسترسی خارجی داشته باشند.

با این وجود همزمان با انتقال فناوری محاسبات از فلاپی دیسک ها و CD-ROM ها به دیسک های سخت با ظرفیت بالا، درایوهای فلش USB و راه حل های مبتنی بر شبکه ، موارد برج کامل امروزه معمولاً هیچ یک، یک یا دو جایگاه خارجی برای درایوهای CD ندارند . با داخلی خلیج ها برای بهبود جریان هوا به جای دیگری از پرونده منتقل شده اند.

کیس برج کامل برای قرار دادن سرورهای پرونده تهیه شده است. که معمولاً وظیفه سرویس دهی داده ها از پایگاه داده های گران قیمت CD-ROM را دارند. که داده های بیشتری نسبت به هارد دیسک های معمول در اختیار دارند. از این رو بسیاری از موارد برج کامل شامل قفل کردن درها و سایر ویژگی های امنیتی فیزیکی برای جلوگیری از سرقت دیسک ها است.

امروزه موارد مورد استفاده از برج کامل توسط علاقه مندان به عنوان ویترین های ویترین با خنک کننده آب ، روشنایی و شیشه معتدل (جایگزین اکریلیک) استفاده می شود. همچنین ممکن است دو رایانه (مانند مورد Corsair 1000D) و منبع تغذیه دوگانه (Corsair 900D) در اختیار داشته باشند.
موارد برج میانی کوچکتر ، ارتفاع حدود 46 سانتی متر (18 اینچ) با دو تا چهار خلیج خارجی است. همچنین ممکن است دو کامپیوتر داشته باشند.

یک مورد کوچک برج معمولاً فقط یک یا دو جایگاه خارجی دارد. اخیراً اصطلاح بازاریابی midi-tower مورد استفاده قرار گرفته است.  ظاهراً به موارد کوچکتر از اواسط برج اما بزرگتر از مینی برج ، (به استناد شواهد حکایتی) اشاره دارد. به طور معمول با دو یا سه محفظه خارجی. در خارج از ایالات متحده ، این اصطلاح اغلب به جای کلمه میانی برج استفاده می شود.

کیس های کامپیوتر معمولاً شامل محفظه های ورق فلزی برای یک منبع تغذیه و محفظه های محرک و همچنین یک صفحه عقب است .که می تواند اتصالات جانبی بیرون زده از مادربرد و شکاف های انبساط را در خود جای دهد. اکثر موارد همچنین دارای دکمه روشن / خاموش ، دکمه تنظیم مجدد و LED برای نشان دادن قدرت، فعالیت هارد دیسک و فعالیت شبکه در برخی از مدل ها هستند.

برخی از موارد شامل درگاه های ورودی / خروجی داخلی (مانند درگاه های USB و هدفون) در قسمت جلوی قاب است. چنین موردی (به طور معمول) شامل سیمهای مورد نیاز برای اتصال این پورت ها ، سوئیچ ها و نشانگرها به مادربرد نیز می شود.

معرفی بهترین کیس کامپیوتر

مکان های اصلی ویرایش:

مادربرد معمولاً در امتداد بزرگترین سطح خود به کیس پیچ می شود که بسته به عامل شکل و جهت می تواند پایین یا کناره کیس باشد.

فاکتورهای فرم مانند ATX یک صفحه پشتی با سوراخ های برش خورده برای در معرض قرار دادن درگاه های ورودی / خروجی ارائه شده توسط وسایل جانبی یکپارچه و همچنین شکاف های انبساطی ایجاد می کند. که ممکن است به صورت اختیاری پورت های اضافی ارائه شده توسط کارت های توسعه را نشان دهد. بسیاری از موارد بزرگتر ATX را می توان با مادربردهای سایر عوامل شکل نیز استفاده کرد.

نقطه نصب واحد منبع تغذیه از موردی به مورد دیگر متفاوت است.  اما بیشترین مکانهایی که در پشت قاب مورد استفاده قرار می گیرند و مزایا و معایب آنها عبارتند از:
قسمت بالای کیس کامپيوتر ، معمولاً به فن داخلی PSU این امکان را می دهد. که به عنوان فن اگزوز کمکی عمل کند. اما باعث می شود که PSU هوای گرم شده توسط اجزای داخلی کیس را تغذیه کند . بنابراین باعث کارایی PSU و تخریب طول عمر می شود.

قسمت پایین قاب ، با یک دریچه (اغلب فیلتر شده) در قسمت پایین قاب ، به PSU اجازه می دهد هوای خنک را از بیرون بکشد.
صرف نظر از موقعیت نصب ، PSU معمولاً با چهار پیچ به کیس کامپیوتر  متصل می شود تا وزن آن را تحمل کند.
بیشتر موارد شامل محل های محرک در جلوی قاب است. یک مورد ATX معمولی شامل خمپاره های 5.25 “، 3.5” و 2.5 “است. در رایانه های مدرن ، از خم های 5.25” برای درایوهای نوری ، از خلبانهای 3.5 “برای درایوهای سخت و کارت خوان ها و از خازن های 2.5” برای درایوهای حالت جامد.

دکمه ها و LED ها معمولاً در قسمت جلوی قاب قرار دارند. برخی موارد شامل پورت ورودی / خروجی اضافی ، دما و سرعت پردازنده در همان منطقه هستند.

منافذ هوا اغلب در قسمت جلو ، عقب ، بالا ، پانل سمت چپ و گاهی اوقات در پانل سمت راست قاب دیده می شوند. صرف نظر از محل قرارگیری آنها ، هدف آنها این است که هوای خنک را به داخل کیس بگذارند یا هوای گرم را خارج کنند. دریچه های بزرگتر معمولاً امکان نصب فن های خنک کننده را از طریق سوراخ های پیچشی پیچیده اطراف فراهم می کنند. موارد جدیدتر شامل نصب فن های خنک کننده بزرگتر 120 یا 140 میلی متری برای کار بی صدا تر از فن های 80 میلی متری است که قبلاً معمول بودند.

یک الگوی ورودی / خروجی یا صفحه ورودی / خروجی در اطراف صفحه پشتی درگاه های خارجی مادربرد قرار می گیرد. گاهی اوقات توسط سازنده مورد ارائه می شود. اغلب با موردی که همراه مادربرد است جایگزین می شود.

دسترسی داخلی ویرایش

دسترسی به اجزای داخلی یک مورد برج برج مدرن ATX با حذف پانل های جانبی انجام می شود. از جلو به عقب نگاه کردن ، دسترسی به مادربرد ، PSU ، محفظه های درایو و بیشتر موارد نصب فن با حذف پنل سمت چپ انجام می شود. برداشتن پانل سمت راست برای دسترسی به فضای پشت صفحه نصب مادربرد کمتر انجام می شود. این فضا به مدیریت کابل اختصاص داده شده است . زیرا کابلهای روبرو شده در جلوی مادربرد ممکن است.

جریان هوا را در کیس مختل کرده و باعث افزایش دما شود. [15] BTX ، یک استاندارد غیر معاصر ، دارای صفحه اصلی کناری در سمت راست و برخلاف سمت چپ است. با برداشتن درب پانل سمت راست به برخی از موارد وارونه طراحی شده ATX نیز دسترسی پیدا می شود.
متناوباً ، این کیس ممکن است دارای یک پوشش بزرگ U شکل باشد. که شاسی را زین می کند. این در موارد برج AT در همه جا وجود داشت.

برای جلوگیری از جمع شدن گرد و غبار تخریب کننده عملکرد در داخل کیس ، بسیاری از مدل ها از فیلترهای گرد و غبار در مقابل فن های ورودی هوا استفاده می کنند. در حالی که روش دقیق دستیابی به فیلترهای جلو به مدل موردی بستگی دارد. اما معمولاً به حذف کل صفحه جلو نیاز دارد.

برداشتن پانل جلویی به خودی خود ممکن است به حذف یک یا هر دو پانل کناری نیاز داشته باشد. یا نداشته باشد. در صورت تردید، در صورت امکان با کتابچه راهنمای کاربر مشورت کنید.
به طور سنتی ، بیشتر موارد کیس کامپیوتر برای نگه داشتن اجزا و پانل ها (مثلاً مادربرد ، PSU. درایوها و کارت های توسعه.) به پیچ های کیس کامپیوتر احتیاج داشتند.

از دهه 2000 گرایش به مواردی بدون ابزار وجود دارد که در آن اجزای سازنده با ریل های پلاستیکی ضربه محکم و ناگهانی ، پیچ های شست و روش های دیگر که به ابزار نیاز ندارند. نگه داشته می شوند. این امر مونتاژ و اصلاح سریع سخت افزار کامپیوتر را تسهیل می کند و همچنین ساخت آن ارزان تر است.

در طول دهه 1990 ، بیشتر موارد کامپیوتر دارای اشکال مستطیلی ساده بود و اغلب با توجه به طراحی بصری، بژ یا سفید رنگ می شدند. طرح های جعبه بژ هنوز در تعداد زیادی رایانه ارزان قیمت مونتاژ شده از اجزای عمومی یافت می شود. این دسته از ماشین آلات هنوز به رایانه های جعبه سفید معروف هستند. جعبه های مدرن تر رایانه شامل دامنه بسیار گسترده تری از تغییر شکل ، فاکتور فرم و مواد مانند آلومینیوم مسواک زده شده و  یا شیشه معتدل هستند که با جعبه های گرانتری ارائه می شوند.

Case modding یک سبک هنری برای موارد کامپیوتر است. که اغلب برای جلب توجه به استفاده از اجزای پیشرفته یا غیر معمول است. از اوایل دهه 2000، برخی موارد شامل صفحه های جانبی واضح یا پنجره های اکریلیک بوده تا کاربران بتوانند هنگام کار به داخل آن نگاه کنند. موارد تغییر یافته ممکن است شامل روشنایی داخلی رنگی، رنگ سفارشی یا سیستم های خنک کننده مایع باشد. برخی از علاقه مندان موارد سفارشی را از مواد اولیه مانند آلومینیوم، فولاد، پلی استایرن، اکریلیک یا چوب می سازند.

معرفی بهترین کیس کامپیوتر

از لحاظ تاریخی

موارد از روشنایی CCFL [16] و در نهایت از LED های تک رنگ به عنوان نوار یا در فن ها برای روشنایی فضای داخلی خود استفاده می کردند. در موارد مدرن بجای آن از نور RGB LED استفاده می شود که اغلب در فن های کیس گنجانده می شود. برای بهبود جریان هوا در حالی که امکان مشاهده فن های RGB فراهم شده است. در بسیاری از موارد از سال 2020 از مش های فلزی و بدون هیچ جای خارجی استفاده می شود.

بسیاری از آنها شامل کفن PSU و پایه های عمودی gpu هستند. دربعضی از کیس کامپيوتر آنها دارای سوراخ هایی برای پشتیبانی از رادیاتورهای خنک کننده خارجی آب بودند.  مواردی که دارای پنجره های جانبی هستند نیز ممکن است دارای فن های جانبی (روی پنجره) باشند. اگرچه مواردی که دارای پنجره های شیشه ای هستند دارای فن های جانبی نیستند.
این مطلب توسط سایت تیتان وب ساخته شده است.

درباره ی علیرضا پیوندی

مطلب پیشنهادی

نقد و برسی ماوس بی‌سیم جنیوس مدل NX-7005

نقد و برسی ماوس بی‌سیم جنیوس مدل NX-7005

نقد و برسی ماوس بی سیم جنیوس ماوس بی‌سیم جنیوس مدل NX-7005 سیستم مورد نیاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *